Towneplace Suites By Marriott Saginaw

34 billeder
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse
Vi åbner Booking.com i en ny fane for en fair sammenligning.
Towneplace Suites By Marriott Saginaw
$$$$

Beskrivelse

3-stjernet Towneplace Suites By Marriott Saginaw giver gæsterne en dejlig overnatning i Saginaw. Denne dejlige sted tilbyder en gratis selvparkering, en indendørs pool og et træningscenter samt et træningscenter, fitness-lektioner og et fitnesscenter.

Beliggenhed

Hotellet tilbyder en central placering inden for 23 minutters kørsel fra Midland lufthavn. Det ligger 96 km fra Lansing. Et par meter væk kan du nyde Fashion Square Mall.

En togstation er lige rundt om hjørnet.

Værelser

Et køleskab, et komfur og en komfur top er inkluderet i disse værelser.

Mad og drikke

På Towneplace Suites By Marriott Saginaw tilbydes gæsterne en gratis kontinental morgenmad.

Fritid og erhverv

Det byder på en indendørs pool for et behageligt ophold. Denne hotel har et fitnesscenter.

Godt at vide
Check-in/Check-ud
fra 16:00-23:59
fra 10:00-11:00
Faciliteter
Offentlig parkering er mulig på stedet gratis.
Der er gratis Trådløst internet .
Anden information
Morgenmad
Alle gæster tilbydes en buffet morgenmad med et tillæg. 
Børn & ekstra senge
Der tilbydes ikke ekstra senge på værelset.  Der tilbydes ikke børnesenge på værelset. 
Kæledyr
Kæledyr er tilladt ved forespørgsel.
Bygning
Antal etager:4
Antal værelser:73
Priskalender
Tjek tilgængelighed og priser for dine datoer nu!

Værelser & Tilgængelighed

Studio med en kingsize-seng
  • Værelsesstørrelse:

    31 m²

  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng
  • Kaffemaskine
  • Varme
Studio med en queensize-seng
  • Værelsesstørrelse:

    39 m²

  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng
  • Kaffemaskine
  • Varme
Suite med et soveværelse med en queensize-seng
  • Værelsesstørrelse:

    42 m²

  • Sengemuligheder:
    Kingsize-seng
  • Kaffemaskine
  • Varme
Vis 5 flere værelsestyperMindre

Faciliteter

Vigtigste faciliteter

WiFi

Wi-Fi

Gratis parkering
Bagageopbevaring
24-timers service

24-timers Reception

24 timers vagtservice

Shuttle-service

Gratis lufthavnsbus

Fitness/ Motionscenter

Fitnesscenter

TV

Fladskærms TV

Køkenfaciliteter

Køkkengrej/ Køkkenredskaber

Sport & Fitness

  • Fitnesscenter

Services

  • Gratis lufthavnsbus

Værelsesfaciliteter

  • Klimaanlæg
  • Dagligstue
  • Strygeservice

Køkken

  • Køkkengrej/ Køkkenredskaber

Medier

  • Fladskærms TV
Vis alle faciliteterSkjul faciliteter

Vigtige oplysninger om Towneplace Suites By Marriott Saginaw

💵 Laveste værelsespris <br /> 803 DKK
📏 Afstand til centrum 7.5 km
🗺️ Beliggenhedsvurdering 7.4
✈️ Afstand til lufthavn 17.1 km
🧳 Nærmeste lufthavn Midland Lufthavn, MBS

Beliggenhed

Adresse
Adressen er blevet kopieret.
5368 Fashion Square Boulevard, Saginaw, Michigan, USA, 48604
Se på kort
5368 Fashion Square Boulevard, Saginaw, Michigan, USA, 48604
  • Populære seværdigheder
  • I nærheden
  • Restauranter
  • Hoteller i nærheden
Indkøbscenter
Fashion Square Mall
520 m
Restaurant
Culver's
670 m
Restaurant
Taco Bell
1.1 km
Restaurant
Burger King
860 m
Restaurant
Qdoba Mexican Grill
830 m
Restaurant
Chipotle Mexican Grill
620 m
Restaurant
Denny's
1.2 km
Restaurant
Tonys Fashion Square
730 m

Anmeldelser om Towneplace Suites By Marriott Saginaw

8.3 /10
Fantastisk
35 anmeldelser
Verificerede anmeldelser  
Oplev topbedømte muligheder gennem anmeldelser, vi verificerer fra vores side og Booking.com.
Boede du der?
Del din oplevelse med os.
Skriv en anmeldelse

Ofte stillede spørgsmål om Towneplace Suites By Marriott Saginaw

Er der nogen turistattraktioner i nærheden af et Towneplace Suites By Marriott Saginaw hotel?
Kokomo's Family Fun Center Inc samt Saginaw Township Soccer Complex er blandt de bedst bedømte steder, der er tilgængelige henholdsvis 5 og 10 minutters kørsel fra et Towneplace Suites By Marriott Saginaw hotel.
Hvilken lufthavn er tættest på det 3-stjernede Towneplace Suites By Marriott Saginaw?
Den nærmeste lufthavn til det 3-stjernede Towneplace Suites By Marriott Saginaw er lufthavnen Midland (20 km), og den kan nås med en 23-minutters biltur.
Er der lufthavnstransport på Towneplace Suites By Marriott Saginaw hotel?
Bus shuttle som tager dig til Towneplace Suites By Marriott Saginaw hotel med en 23-minutters biltur er blandt de tjenester, som overnatnimgsstedet tilbyder. Informer venligst hotellets personale om dit forventede ankomsttidspunkt.
Kan vi parkere vores bil på det Towneplace Suites By Marriott Saginaw?
Ja, du kan efterlade din bil i en parkeringsplads på stedet på det Towneplace Suites By Marriott Saginaw
Hvad er de anbefalede spisemuligheder under opholdet på Saginaw hotellet?
Gæster på Saginaw hotellet kan spise lige uden for hotellet til en højt vurderet-8/10 ifølge gæsternes anmeldelser-bar Buffalo Wild Wings tilbyder amerikansk køkken.
Hvad er bookingpriserne på et Towneplace Suites By Marriott Saginaw?
Priserne på et Towneplace Suites By Marriott Saginaw starter fra 124$.
Hvilke betalingsmetoder accepteres i det 3-stjernede Towneplace Suites By Marriott Saginaw hotel?
På det 3-stjernede Towneplace Suites By Marriott Saginaw hotel kan gæster betale med kontant, American Express og Visum og andre betalingsmetoder.
Hvilke værelsestyper er tilgængelige på Towneplace Suites By Marriott Saginaw?
Towneplace Suites By Marriott Saginaw tilbyder sådanne typer værelser som Studio med en queensize-seng, Suite med to soveværelser og Suite med et soveværelse med en queensize-seng.
Hvilke faciliteter tilbydes på værelserne på Saginaw hotellet?
De fleste værelser på Saginaw hotellet inkluderer en spiseplads og et køkken samt tv.
Er der en swimmingpool i Saginaw hotellet?
Ja, du vil finde en indendørs pool på Saginaw hotellet.
Se værelser og priser
Indtjekning
Vælg dato
-
Udtjekning
Vælg dato
Værelser og Gæster2 Gæster, 1 værelse